Expertní tým Rodičovské nedovolené

Rodičovská nedovolená už na začátku vznikla s myšlenkou propojit lektorky, expertky a tvůrkyně, které mají společnou vizi: podporovat rodiče na cestě ke spokojenému životu v rovnováze.

A tak v květnu 2024 vznikl Expertní tým RN, který přináší inspiraci, kompetence a podporu mámám a tátům ve všech koutech internetu!

Tohle jsou jeho členky:

Katka Halenka

Zakladatelka Rodičovské nedovolené a líderka expertního týmu

Jsem manželka, máma, koučka a byzmentorka. Když se mi narodily děti, otočil se můj svět vzhůru nohama a několik let mi trvalo najít rovnováhu doma i v práci. A díky tomu teď žiju fantastický život, a tuhle možnost chci předávat dál.

V roce 2022 jsem založila projekt Rodičovská nedovolená, kterým prošlo už přes 10 000 mám a tátů na cestě ke spokojenému životu v rovnováze. 

Jako profesionální koučka pomahám rodičům dělat v životě trvalé změny k lepšímu. Pracuji holistickou metodou Rozum a cit a specializuji se na obejvení toho, co přesně pro tebe znamená spokojenost.

Jako byzmentorka učím online podnikatelky řídit byznys efektivně, aby jim zbyl čas a energie na to, na čem opravdu záleží. Věřím, že podnikání je cesta ke spokojenosti a svobodě, a že podnikáme, abychom žily, a ne naopak.

www.katkahalenka.cz

Laura Malíková

Zakladatelka projektu Mateřská cesta

Pomáhám ženám s dětmi, aby se vymotaly ze začarovaného kruhu neustálé péče o děti, domácnost a práci.

Mým posláním je, aby si ženy uměly najít a dovolit čas samy pro sebe, aby byly odpočaté a plné energie. Pro všechny ženy si přeji, aby si uměly života užívat a aby i v těžších chvílích dokázaly s lehkostí a nadhledem dojít opět ke spokojeným a radostným etapám života.

Můj projekt vznikl na základě mých vlastních životních zkušeností, které se odehrály před pár lety – nedokázala jsem se vyrovnat s rolí mámy a rezignovala jsem na svůj život. Připadala jsem si, že jsem jako máma selhala a že můj život už nemá smysl.

Zvítězila jsem sama nad sebou a nad všemi překážkami, a proto chci nyní pomáhat ženám, které se ocitly ve stejné nebo podobné situaci jako tehdy já.

www.materskacesta.cz

Šárka Doležalová

Zakladatelka projektu Šahádo

Jsem máma tří dětí a nadšená háčkařka se zájmem o mindfulness a seberozvoj jako takový.

Vedu ženské rukodělné kruhy s háčkováním a rukodělné kruhy pro rodiče s dětmi v Brně, vědu online kurzy háčkování jako takového i všímavého háčkování. Propojuji rukodělbu s nevšedními a seberozvojovými tématy.

Moc dobře znám ten kolotoč při péči o malé děti a vím, že abych jako máma a žena mohla být laskavá, potřebuji být odpočatá a dočerpaná.

Umění zazdrojovat se a dovolit si čas pro sebe je i moje téma, ve kterém se učím každý den krůček po krůčku. A dělám nejenom pokroky, ale i chyby! A moc dobře vím, jaké to je, když se o sebe v náročnějších obdobích, jako je třeba nemoc dítěte/dětí, nepostarám dobře a včas!

Vím, jak náročné mohou být některé situace bez komunity podobně smýšlejících osob a naopak jak úlevné je MÍT možnost říct si o pomoc, nebo sdílet naslouchajícímu uchu. Proto svolávám ženské kruhy a pomáhám ženám nacházet cesty k rukodělné tvorbě, aby mohly rozproudit svoji kreativní energii, díky čemuž mohou být radostnější a naplněné.

Jako nástroj mi k tomu slouží koncept Vědomého háčkování, který propojuje mindfulness principy a principy senzorické terapie s rukodělbou. Koncem roku 2023 jsem nastoupila na výcvik Kineziologie One brain 3in1 Concepts a tak mne těší, že mohu do Konceptu vědomého háčkování přinést i další propojení pro práci s tělem, aby se Vám NEJEN v háčkování dařilo.

Háčkování nemusí být jenom rukodělná činnost, háčkování může být nástrojem na cestě k sobě.

www.sahado.cz

Zuzana Wulfken

Zakladatelka projektu Radostný rodič

Jsem velký kliďas a radostná maminka tří nespoutaných holčiček. Mám ráda lidi, fascinuje mě lidská mysl a mezilidské vztahy. Komunikací žiju od roku 2007, když jsem jako tisková mluvčí EU mnohdy řešila, jak sloučit protichůdné potřeby a pohledy na věc. Po dětech se mou vášní jednoznačně staly vědomé rodičovství, psychologie a seberozvoj.

Dnes se mi oba světy krásně propojily: Pomocí technik nenásilné komunikace ukazuji maminkám malých dětí, jak si život s dětmi užívat naplno a do rodičovství navracet lehkost a harmonii. Učím, jak od základu měnit své postoje a nastavení, abychom doma měly štěstí a pohodu, veselé a samostatné děti, spokojeného partnera, a zároveň dostatek energie pro sebe.

Pracuju s odvážnými ženámi, které stojí na prahu jízdy s názvem „mateřství“ a rozhodly se vzít otěže do vlastních rukou. Společně se učíme si výzvy s dětmi zamilovat a objevovat v nich příležitosti k vlastnímu růstu.

Ukazuji, že pokud na sobě zapracuji, je změna nejen možná, ale přímo nevyhnutelná.

www.zuzanawulfken.cz

Krisztína Pavlíčková

Zakladatelka projektu Láskyplný vztah i přes ratolesti

Jmenuji se Kriszti, podporuji ženy, mámy malých dětí k láskyplnému partnerskému vztahu pomocí metody Florence Escaravage, kterou jako první přináším do České republiky. Florence je přední francouzská vztahová koučka, u které jsem absolvovala výcvik pro kouče, získala diplom a se kterou stále spolupracuju v rámci supervizí.

Metoda Florence Escaravage kombinuje klasické koučování – kdy vedu klienty skrze otázky k AHA momentům; a předávání znalostí v oblasti lásky a logiky vztahů, které klientům pomáhají si uvědomit, kde se jejich vztah nachází, co ve vztahu potřebují napravit a jak o něj mají pečovat. Původním povoláním jsem finanční manažerka a metoda je mi blízká i tím, že je pragmatická a můžu v ní využít své analytické schopnosti.

Sama jsem díky výcviku u Florence byla schopná konečně uzavřít ztroskotání mého prvního vztahu. Pochopila jsem, že je v pořádku, že jsme odlišní, že se nemusím snažit o to, abychom se na všem shodli. Florence mě také naučila, jak zacházet s konflikty. Dnes vím, že láskyplný vztah není náhoda, ale všichni máme možnost se naučit jak na to.

www.krisztinapavlickova.com

Eva Obstová

Koučka a lektorka komunikace a seberozvoje

Mou misí je podpořit vás, abyste byli viděni a slyšeni všude tam, kde si to přejete. Ta cesta, podle mě, vede skrze uvědomění si toho, co vlastně chceme a potřebujeme, přes otevřenou komunikaci a odvahu svá přání sdílet a realizovat. Zároveň vnímám, jak velkou roli v tom všem hraje i uznání vlastních silných stránek, kvalit a darů, o které se v tom všem objevování sama sebe můžeme bezpečně opřít. 

Kromě klasických koučovacích metod ráda ve své praxi využívám síly vizualizace a imaginace. Skrze individuální spolupráci jsem provedla více než 100 žen a mužů.

Jsem zároveň i lektorka a klíčovými oblastmi workhospů a seminářů jsou komunikace a seberozvoj. Více než 200 klientů se mnou prošlo kurzy osobního rozvoje v korporátní sféře.

S nadšením vás také podporuji v rozpoznání silných stránek a darů skrze načtení vašich Darů duše. Tímto netradičním zážitkem jsem provedla více než 40 žen a mužů. 

Jsem nadšenou propagátorkou využití síly spirituality i v praktickém životě. Při své práci vycházím nejen ze standardních koučovacích metod, ale využívám i moudrosti Ákášických záznamů.

www.evaobstova.cz

Jitka Pražáková

Zakladatelka projektu Vědomá volba

Mám život, jaký jsem si vždy přála. Mám chápajícího muže, 3 úžasné děti, dům a hlavně jsem konečně spokojená sama se sebou. Umím komunikovat svoje potřeby, hlídám si svůj prostor a umím se zazdrojovat, abych nevyhořela a mohla tu být láskyplně pro sebe, muže i děti.

Dřív jsem skoro nic z toho neuměla. Potřebovala jsem tvrdou lekci, a tak když jsme s mužem měli 2 syny, opustil mě a mně nezbylo nic jiného, než začít měnit sebe.

Začala jsem na sobě opravdu tvrdě pracovat, chodit na terapie na zpracování starých traumat, číst knihy, uvědomovat si, co a kdy říkám, zda to tak myslím, nebo ne a rozplétat příběh svého života tak, aby už mě nemohl ovlivňovat. Začala jsem studovat Kineziologii One Brain a nořila se stále hlouběji do svých modelů přesvědčení, postupně je bourala a stavěla si nový život.

S mým mužem jsme se rozvedli a půl roku po rozvodu začali společně psát nový příběh našeho života. Společně jsme se ponořili do studia Rodinných a systemických konstelací, Silvovy metody kontroly mysli a já ještě Mohendžodára (tantra jógy pro ženy).

Terapeutické činnosti se věnuji už bezmála deset let, nejdřív při práci, posléze při rodičovské dovolené se třetím dítětem a i po ní. Nejraději s klienty rozplétám jejich rodinný systém a objevuji s nimi skryté vzorce, které si nevědomě nesou s sebou. Pomáhám klientům vymanit se z okovů minulosti a žít svůj život vědomě, svobodně s respektem k sobě i druhým.

www.jitkaprazakova.cz
www.vedomavolba.cz

Klára Hrubá

Zakladatelka projektu Žiju radost

Pomáhám ženám ladit mateřství, vztahy a práci tak, aby jim bylo dobře se sebou i druhými.
Vytvářím prostor, kde se můžete dotknout sebe – svých potřeb a emocí.
Prostor naplněný podporou, bezpečím a přijetím, kde můžete vyživit svoji radost, klid a důvěru…
Zvu vás na cestu malých kroků, které vedou k velkým změnám.
Bez pocitu marnosti a vyčerpání.
Naučím vás vidět a žít sílu laskavosti místo tlaku a lpění.
Ve vašich selháních objevíte dary.
Budete objevovat a žít sebe bez nánosů názorů a pravidel jiných lidí.

Každý člověk potřebuje jinou cestu a tak si můžete vybrat právě takovou, která vám je blízká.
Bachovy esence – přírodní kapky pro psychickou pohodu a proplouvání výzvami.
Osobní provázení – on-line i živě – koučink, EFT, Osho tarot,…
Tkáňové soli – přírodní minerály pro podporu energie i psychiky, účinné řešení pro nejčastější mateřské výzvy
Hry pro děti a rodiče – drobné aktivity, při kterých si s dětmi užijete nádherné naplněné SPOLUbytí – komunikace, blízkost, legrace, bezpečí, naslouchání …

Všechny tyto cesty se krásně doplňují a navzájem podporují.

www.ZijuRadost.cz

Jitka Schmidová

EFT terapeutka s duší holky od koní

Jmenuji se Jitka Schmidová a podporuji ženy na cestě od chronického stresu k uvolnění, od strachu a obav k přirozenému sebevědomí a radosti ze života.

V prvním těhotenství jsem si malovala, jak bude vše úžasné. Jenže začaly první větší neshody s partnerem, jiný názor na výchovu, finanční potíže, méně času na můj velký koníček koně atd. V druhém těhotenství jsem se zařekla, že vše bude jinak – no a bylo - ještě horší. Přišly těžké poporodní stavy a já, ač k tomu „objektivně“ neměla důvod, tak jsem ztratila chuť žít. Jen jsem přežívala.

Naštěstí jsem se včas probrala a rozhodla jsem se, že takhle to dál nejde. Rozhodla jsem se pro změnu. Cestou tím Hájem jsem zjistila, že to nejlepší co mohu dělat, je posouvat se krok za krokem. A že tu proměnu ocení i mé okolí. Z mnoha metod, které jsem na té cestě vyzkoušela mě nadchlo zejména EFT, techniky emoční svobody. A to natolik, že jsem se stala certifikovanou EFT terapeutkou. Provádím zejména maminky na jejich cestě k propojení mysli, srdce a těla. Mým hlavním (ovšem ne jediným) nástrojem je EFT a praxe všímavosti. Mimo to jsem i chovatelka koní a jezdecká instruktorka. Do budoucna bych chtěla nabízet i terapie s koňmi.

www.jitkaschmidova.cz

Barbora Holcmanová

Zakladatelka projektu Etiketa pro ženy

Jsem andragožka, přední česká lektorka v oblasti Etikety - komplexního životního stylu, vrcholné Etikety, komunikace a hotelových standardů. Tomuto tématu se věnuji více než 10 let.

Jsem mentorkou a průvodkyní žen na cestě poznání Etikety, ne jako masky a "hry", ale kompletního životního stylu. Jsem facilitátorka a průvodkyně žen na ženských kruzích a přechodových rituálech. Věnuji se také tématu párové terapie a sexuality.

Jsem ale také manželka, matka dvou ratolestí, dcera, sestra 5 úžasných sourozenců. A k tomu všemu jsem trenérkou sportovního jezdectví.

Několik let propojuji psychoterapii, muzikoterapii, relaxační techniky, hlubokou práci s duší, tělem, sexualitou a rituály, to vše dohromady mi dává možnost pracovat s naší bytostí jako jedním komplexním celkem.

Vytvořila jsem projekty: Etiketa pro ženy, Etiketa na dlani a Hravá Etiketa pro celou rodinu. Učím, nejen ženy, aby se nebály být samy sebou, silné, sebe-vědomé a jisté v každé situaci, ať jde o ty každodenní, nebo situace ve společnosti.

Provázím je procesem "uvolnění vnitřní Královny", protože vím, že každá žena v sobě onu Královnu má, jen občas velmi ukrytou. Jsem nesmírně vděčná, že mohu:

  • Ženám pomáhat nalézt, skrze pochopení a prožívání Etikety, samu sebe ve své plné síle a kráse.
  • Mužům pomáhat, díky Etiketě, objevit v sobě pravého Gentlemana a dovolit jim propojit se s jemnou ženskou energií uvnitř sebe.
  • Širší společnosti ukázat, jak je Etiketa (a nejen v pojetí vrcholných společenských pravidel) nádherná, potřebná a důležitá v našich každodenních životech.
  • Pomáhat „uzdravovat“ české hotelnictví, pomocí přednášek a školení o Etiketě, komunikaci a učení hotelových standardů a zásad.

www.etiketaprozeny.cz

Monika Rychlovská Tělupilová

Zakladatelka projektu Tělupilka

Jsem mentorka přirozeného hubnutí a vystudovaná nutriční terapeutka s více než 14letou praxí. V minulosti jsem založila 2 výživové poradny - v Šumperku a v Brně, nyní na rodičovské nedovolené s klienty pracuji výhradně on-line.

Pomáhám hlavně ženám nejen zhubnout bez zbytečných diet a nepříjemného omezování, ale hlavně si získané výsledky dlouhodobě udržet.

Díky mojí metodě hubnutí Tělupilka pracuji s klienty na 3 pilířích, díky kterým dosahují trvalých výsledků.

V roce 2017 jsem byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS.

Jsem nutriční garantkou celorepublikového projektu CEFF - značení potravin bez zbytečné chemie.

Několikrát jsem vystupovala v různých pořadech v televizi a moje citace se objevují v článcích v novinách a na internetových portálech v Česku a na Slovensku.

www.telupilka.cz

Pavlína Klepetková

Majitelka pohybového Trendigo.studia

Jsem máma, manželka, podnikatelka a pohybová lektorka. Ranní ptáče, co chodí bosky, miluje modrou a kokos :).

Pohyb je má vášeň, provází mě odmala. Od nepřijetí do tanečního kroužku, přes zákaz veškerého sportu až na stupně vítězů.

Od roku 2014 se vzdělávám, denně trénuji a provázím pohybem mé klientky. Je až fascinující, čeho všeho je naše tělo schopné, když mu to dovolíme. Začala jsem s lektorstvím pole dance, se zraněním přidala DNS, v těhotenství jógu a po porodu pánevní dno.

Je to cesta a ty po ní můžeš jít se mnou. Naučím tě, jak přepsat nefunkční stereotypy a pohybové návyky k probuzení svého jedinečného potenciálu.

Chceš dosáhnout svých snů? Přidej pravidelný pohyb do své každodenní rutiny a věř, že svobodnější a šťastnější já na sebe nenechá dlouho čekat.

www.trendigo.studio

Šárka Rooya

Mentorka rukodělných technik a podnikání

Jsem inspirátorka, lektorka a mentorka rukodělných technik a podnikání.

Mám přes 20 let zkušeností s prodejem, marketingem a podnikáním. Své srdce jsem dala řemeslům a rukodělství. 

V průběhu 19 let existence značky jsem provozovala kamenné prodejny, dílny, e-shop, vyučila se sklářkou v Itálii, stříbrnicí v Německu, vydávala oborový časopis, moderovala TV rubriku, přednášela a pořádala mnoho akcí. Podporuji svou expertízou podnikatelky v řemeslech, umění a rukodělství. 

www.sarkarooya.cz

Šárka Rooya Jiřičná

Zakladatelka projektu Rooya.cz a Mentorka na drátě

Jsem mentorka přirozeného hubnutí a vystudovaná nutriční terapeutka s více než 14letou praxí. V minulosti jsem založila 2 výživové poradny - v Šumperku a v Brně, nyní na rodičovské nedovolené s klienty pracuji výhradně on-line.

Pomáhám hlavně ženám nejen zhubnout bez zbytečných diet a nepříjemného omezování, ale hlavně si získané výsledky dlouhodobě udržet.

Díky mojí metodě hubnutí Tělupilka pracuji s klienty na 3 pilířích, díky kterým dosahují trvalých výsledků.

V roce 2017 jsem byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS.

Jsem nutriční garantkou celorepublikového projektu CEFF - značení potravin bez zbytečné chemie.

Několikrát jsem vystupovala v různých pořadech v televizi a moje citace se objevují v článcích v novinách a na internetových portálech v Česku a na Slovensku.

www.telupilka.cz

Tady můžeš být i ty!

Souzní tvoje poslání a vize s tou naší?

Přidej se mezi nás a tvoř rozhovory, články, newslettery a tématické víkendy pro tisíce rodičů na téma, pro které ti bije srdce!

Pro více informací napiš na katka@rodicovskanedovolena.cz

     Rodičovská nedovolená © 2024